Skubi odontologinė pagalba

Skubi odontologinė pagalba

Ką daryti, jei karantino metu suskaudo dantį?

Karantino metu teikiama skubi odontologinė pagalba.
  • Kreipkiės, jei ilgiau nei keletą dienų kamuoja stiprus danties skausmas ir gydymas vaistais nepadeda.
  • Kreipkitės jei reikalingas supūliavusio danties ar žandikaulio pūlinio gydymas.

Dantų skausmo priežastys:

1. Dantų karieso  komplikacijos:
Vystosi vidutinio stiprumo skausmas, kurį sukelia terminiai dirgikliai (šaltis, karštis), kietesnio maisto kramtymas. Skausmas būna trumpalaikis. Tačiau  dantų negydant, bakterinė infekcija plinta,sukeldama – pulpitą. Uždegimo metu jaučiamas savaiminis, ilgai trunkantis, stiprus skausmas, plintantis į žandikaulį, labiausiai varginantis  vakare ar naktį.
Jei  nesikreipiama į odontologą, vystosi  sekanti uždegimo fazė - periodontitas -uždegimo procesas išplinta apie danties šaknies viršūnę ir formuojasi pūlinys. Pacientas jaučia stiprų, „plėšiantį“ skausmą, dantis skausmingas kramtant, atrodo tarsi „pakeltas”. Šio uždegimo metu dažnai pakyla kūno temperatūra. Delsiant gydyti šiuos uždegimus prasideda žandikaulio pažeidimai (periostitas, osteomielitas).
Svarbu! Atkreipti dėmesį į nežymų ar trumpalaikį danties skausmą, kuris  įspėja apie jau esamą problemą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą. Laiku diagnozuoti ir sugydyti dantų bei dantenų pažeidimai, padeda  išvengti rimtų burnos ertmės ligų bei jas lydinčio  stipraus skausmo.

2. Dantenų ligos:
Esant netinkamai burnos higienai ant dantų paviršiaus kaupiasi bakterinis apnašas, sukeliantis dantenų uždegimą – gingivitą. Dantenos kraujuoja, patinsta tampa skausmingos. Nepašalinus ligos priežasties (nenuvalomos dantų apnašos ir konkrementai), uždegimas plinta, ardydamas kaulinį audinį, pažeidžiami periodonto raiščiai, laikantys dantį alveoliniame kaule. Vystosi kraštinis periodontitas  (paradantozė), tirpsta apydančio kaulas, dantų šaknys nebetenka atramos, dantys tampa paslankūs. Todėl ilgainiui gali iškristi net sveiki dantys. Dėl dantenų recesijos apsinuoginusios dantų šaknys yra labai jautrios karštam bei šaltam maistui.

3. Protiniai dantys:
Tretieji krūminiai dantys, kurie dažnai dėl vietos stokos žandikaulyje negali pilnai prasikalti, dėl to vadinami retinuotais.  Dygdami  neretai sukelia ūmius skausmus, plintančius į ausį, smilkinį. Taip pat protinių dantų dygimas yra lydimas dantenų patinimo, dygstančio danties srity, gali  išprovokuoti į anginą panašius simptomus bei galvos skausmus.
 
4. Dantų lūžimas ir skilimas:
Įvyksta  dėl traumų, didelės kramtymo jėgos, kandant ar kramtant kietą maistą bei daiktus, pvz: riešutus, ledinukus. Negydomos didelės kariozinės ertmės,dantys atstatyti didelės apimties plombomis  tampa pažeidūs ir  neatlaiko  fiziologinės kramtymo apkrovos. Dantų skilimas yra pavojingas nes dažniausiai skilusį dantį  tenka šalinti, tačiau kartais iki diagnozės nustaymo pacientas kenčia ilgalaikius skausmus bei tenka atlikti papildomus tyrimus.

5. Bruksimas:
Tai stiprus  dantų sukandimas, suspaudimas  griežimas, sukeliantis  nemalonius simptomus ir padarinius burnos ertmėje bei kramtomuosiuose raumenyse. Pacientai  skundžiasi dantų jautrumu šalčiui, karščiui, dėl atsiradusių pažeidimų dantyse, žandikaulio kramtomųjų, veido, kaklo raumenų įtempimu ir skausmais, sąnario skausmais išsižiojant, migreninio pobūdžio galvos skausmais, spengimu ausyse. Tai multifunkcinė problema, labiausiai įtakojama netaisyklingo sąkandžio bei streso.

6. Dantų skausmas, susijęs su kitomis sveikatos problemomis:
Kartais dantų ar žandikaulių skausmą gali sukelti ir kitos organizmo ligos:  
  • trišakio nervo neuralgija;
  • seilių liaukų ligos (Sjogreno sindromas);
  • virusinės infekcijos, tokios kaip pūslelinė, juostinė pūslelinė;
  • sinuso uždegimas (sinusitas);
  • migrena (galvos skausmas);
  • miokardo infarktas be aiškios priežasties atsiradęs danties ar žandikaulio skausmas, lydimas krūtinės, rankos skausmo;
  • vidurinės ausies uždegimas.

 

Pajutus bent vieną iš šių simptomų prašome kreiptis telefonu +370-678-89444

Mus rasite adresu: Šeimyniškių g. 5-1, LT-09312 Vilnius

 

 

 

© Copyright 2014-2024 UAB "Šypsenų alėja"