Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas atliekamas dėl funkcinių ir kosmetinių priežasčių, siekiant atkurti fiziologinę kramtymo funkciją. Protezavimu siekiame atkurti dantų eilių vientisumą, pagerinti funkcinius, fonetinius ir estetinius kriterijus.
 
Mielai atsakysime į visus su dantų implantacija ir protezavimų susijusius, Jums rupimus klausimus individualios konsultacijos metu.
 
 

Dantų protezavimo nauda:

 • Didesnis kramtymo efektyvumas.
 • Pagerėjusi estetinė išvaizda - galima drąsiai šypsotis, lūpos neatrodo „sukritusios", mažiau raukšlelių aplink lūpas. Dantų protezai savo spalva, skaidrumu, dydžiu ir forma imituoja  natūralius dantis.
 • Geresnės fonetinės galimybės - lengviau kalbėti aiškiai ištariant žodžius.
 • Geresnė gyvenimo kokybė: didesnė socialinė integracija ir pasitikėjimas savimi.
 

Pagrindiniai dantų protezų tipai:

 • Fiksuoti protezai - vainikėliai, daliniai vainikėliai ir tiltai - fiksuojami prie likusių dantų.
 • Išimami daliniai protezai - skirti pacientams, kurie neteko kelių dantų viršutiniame ar apatiniame dantų lanke. Šių protezų kaina yra santykinai mažesnė, estetinė išvaizda pakankamai gera, tačiau dėl mažesnio protezų stabilumo greičiau vyksta kaulo tirpimas.
 • Išimami pilni protezai - skirti pacientams, kurie netekę visų dantų, esančių apatiniame ar/ir viršutiniame dantų lanke. Išimamų protezų fiksaciją galima ženkliai pagerinti įsriegiant kelis implantus.
 

FIKSUOTI PROTEZAI

 • CIRKONIO KERAMIKOS VAINIKĖLIAI – tai itin estetiški ir tvirti protezai. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Cirkonis, kaip ir metalas, yra vienas iš gausiausiai paplitusių elementų žemės plutoje. Ši aukštos klasės protezavimo medžiaga buvo sėkmingai panaudota protezų dalims ir dirbtiniams sąnariams medicinoje praėjusiais dešimtmečiais. Cirkonio oksido keramika yra tinkama žmonėms, alergiškiems metalui.
 • BEMETALĖS KERAMIKOS VAINIKĖLIAI - gaminami tik iš porceliano. Šie vainikėliai  yra estetiški, tvirti bei ilgaamžiai.Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo itin natūraliai. Protezavimas bemetale keramika idealiai tinka priekinių dantų protezavimui.
 • METALO KERAMIKOS VAINIKĖLIAI - gaminami metalinį karkasą dengiant porceliano sluoksniu, kurio spalva atitinka natūralių dantų spalvą.
 • DANTŲ LAMINATĖS - tai labai plonos plokštelės, kurios yra gaminamos iš skaidrios keramikos ir fiksuojamos specialiais cementais prie dantų emalės ant išorinio danties paviršiaus. Nerekomenduojamos žmonėms, kurie turi įprotį stipriai griežti dantimis ar neišsprestų sąkandžio problemų.
   
  Laminačių privalumai:
  • Minimaliai invazyvi metodika - danties audiniai preparuojami 0.2-0.5 mm paviršinio emalio sluoksnio. Paprastai pacientai nejaučia jokio pooperacinio jautrumo.  
  • Labai estetiškos restauracijos, kurių dėka galima pakeisti ne tik spalvą, bet ir dantų formą bei uždengti esamus tarpus tarp dantų.   
  • Esant nedidelėms ortodontinėms (sąkandžio) problemoms, galima ištiesinti dantų eilę vien tik naudojant keramikines laminates.  
  • Nekeičia spalvos, nereikalingas poliravimas.
 • TILTINIAI PROTEZAI - gaminami tuomet, kai yra vieno ar keleto dantų trūkumas dantų lankų eilėje. Juos gaminant, greta esantys dantys yra apšlifuojami ir pagamintas tiltinis protezas fiksuojamas ant atraminių, apšlifuotų dantų, o per vidurį tarp jų yra dirbtiniai (fasetiniai) dantys, kurie uždengia esamą defektą ir atstato dantų lanko vientisumą.Tiltiniai protezai galimi tiek metaliniai, tiek metalo keramikiniai ar bemetalės keramikos.
 

IŠIMAMI PROTEZAI

Jie taikomi tuomet, kai žmogus yra netekęs dalies arba visų dantų ir nėra galimybių padaryti neišimamo protezo t.y. likę dantys per silpni, arba pacientas neturi finansinių galimybių atlikti brangesnio gydymo.
 
Privalumai:
• Santykinai pigūs.
• Greitai pagaminami.
• Yra galimybė lengvai juos pataisyti netekus dantų.
 
Trūkumai:
• Nėra labai estetiški, nes gaminami iš plastmasės ir matosi kabliukai.
• Psichologinis faktorius, nes reikia išsiimti ir įsidėti protezą.
• Kramtymo metu gali būti paslankūs, tai kelia papildomą diskomfortą.
 
Lanko atraminai protezai - gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją. Lanko atraminiai protezai (biugeliai) siūlomi pacientams, sutinkantiems nešioti išimamąjį protezą, ir kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti periodonto ligų ar ėduonies.
 
Pilnos plokštelės - tai protezai, skirti pacientams, netekusiems visų dantų, esančių apatiniame ar (ir) viršutiniame dantų lanke. Išimamieji protezai gali būti fiksuojami ant implantų, tai ženkliai pagerina jų laikymąsi.
 
Išimami daliniai protezai - skirti pacientams, netekusiems kelių dantų. Dažniausiai yra gaminami galiniams dantų eilių defektams atkurti, jeigu negalimas dantų protezavimas implantais.
 
Minkštos plastamsės – nailoninio termoplastiko protezai - lankstus ir patogus išimamas protezas, pilnai atstatantis dantų eilių defektus, tačiau reikalaujantis specifinių sąlygų protezuojamoje burnoje. Pilnos plokštelės šiuo būdu nėra gaminamos.
 

Dantų protezavimas ant implantų

Tai tokie patys vainikėliai, tiltai ar išimami protezai, tvirtinami ant implantų, kokie yra tvirtinami ir ant apšlifuotų dantų. Tuomet papildomai galima rinktis protezui naudojamą atramą ant implanto, priklausomai nuo klinikinės situacijos, kuri visada aptariama su pacientu. Protezai ant implantų gali būti ne tik cementuojami, bet ir prisukami, kad, esant reikalui, pvz. nuskilus po ilgo laiko keramikai ar kitokiems pataisų poreikiams, gydytojas lengvai galėtų protezą nusukti ir nusiųsti dantų technikui pataisyti.

© Copyright 2014-2024 UAB "Šypsenų alėja"